logoznak TAAT

Dotace na dešťovku

Možná výše dotace27 000 – 105 000 Kč
Dotace na dešťovku

Dotace na efektivní zachytávání je při výstavbě dřevostavby také krok dobrým směrem. Dotace je schvalována vždy na částku 50 % ze skutečných nákladů. Takže poloviční sleva, za kterou vše pořídíte je fajn.

Nakonec po nastěhování do nového domu budete zakládat zahradu, a tak v prvních dvou třech letech spotřebujete velké množství vody. Pokud jste pěstitelé, spotřeba vody bude stále vyšší. Můžete vodu použít i na mytí vozu. Případně i splachování toalety, to také není zanedbatelné množství, obzvlášť pokud jste početnější rodina.

K akumulaci dešťové vody lze použít novou nádrž, ideálně umístěnou pod zemí. Okapové svody ze střechy se svedou do nádrže a dále je proveden přepad do zasakovací drenážní jámy, aby nedošlo v nádrži k přeplnění a vytékání po pozemku.

U splachování toalety je napojena i voda pitná, a to z důvodu, kdyby došlo k vyprázdnění nádrže s dešťovou vodou doplní se automaticky vodou z vodovodního řadu. Tak je splachování toalety zajištěno bez výpadku nebo chcete-li nedostatku dešťové vody.

Pro představu, jak velkou nádrž zakoupit je dobré vycházet jednak za srážkové oblasti, velikosti plochy střechy, velikosti pozemku. Například střecha s plochou 200 m², plocha pozemku 800 m², srážková oblast slabá, pak je optimální nádrž 5,0 m³. Cena takové nádrže se pohybuje mezi 23.000 až 32.000 Kč.

Pokud plánujete u dřevostavby zastřešenou terasu, garáž, zahradní domek i z těchto ploch se dá svést dešťová voda do záchytné jímky.

Kontaktní formulář

logoznak TAAT

© 2022, TAAT Consulting s.r.o
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, je bez předchozího souhlasu TAAT Consulting s.r.o zakázáno.

Provozovna:
Chlumecká 1539
198 00 Praha 14 - Kyje
T: +420 704 903 903
E: info@dum-top.cz