logoznak TAAT

Dotace na výstavbu dřevostavby

Možná výše dotací:200 000 – 500 000 Kč
Dotace na výstavbu dřevostavby

Jsme v době, kdy se setkáváme se stále přísnějšími nároky na výstavbu rodinných domů a tím pádem i dřevostaveb. Aby příslušný stavební úřad schválil a povolil stavbu, musí dům splnit požadavky stavebním zákonem, mimo jiné tak zvaný PENB (průkaz energetické náročnosti budovy).

Důraz na nízkou energetickou náročnost v zateplení obálky domu ale i běžném provozu domu, přináší nemalé náklady na samotnou výstavbu. Při vytápění dřevostavby jsou zohledňovány obnovitelné a neobnovitelné zdroje tepla apod.

Naštěstí vám pomohou tyto náklady snížit dotace poskytované Evropskou unií. Může se tak jednat o statisíce, které vám po investici budou připsány zpět na váš účet.

Dnes již i banky berou v potaz vyšší náklady na výstavbu a jsou ochotny zohlednit navýšení hypotéky o částku, kterou budete investovat navíc abyste si mohli dopřát rodinný dům, který spotřebuje minimum energie, kterou byste platili dodavatelům.

Díky tomu můžete mít nejen moderní dům, ale i dům který bude energeticky natolik soběstačný, že částky potřebné na energie mohou být zanedbatelné v porovnání se staršími domy nebo i novějšími domy, které nemají žádné zdroje pro vlastní soběstačnost.

A na co vše se dá čerpat z dotací? Na výstavbu nového dřevostavby s velmi nízkou energetickou náročností. Vyšší dotaci získáte, pokud postavíte úspornější dům, zpravidla využívající energii z více obnovitelných zdrojů.

A sakra, co jsou to vlastně ty obnovitelné a neobnovitelné zdroje tepla, že?

Neobnovitelné zdroje energie jsou zdroje, kdy vyčerpání je očekáváno v nějakém časovém horizontu a jehož obnovení by trvalo mnohonásobně déle. Můžeme sem zařadit uhlí, topné oleje, zemní plyn.

Obnovitelné zdroje energií jsou přírodní energetické zdroje, které mají schopnost částečné nebo úplné obnovy. Sem můžeme zařadit sluneční záření, vodní a větrnou energii a biomasu.

Na dalších stránkách jsme pro vás připravili optimální možnosti čerpání dotací na dřevostavbu, dle standardů a vybavení s ohledem na zateplení, podlahové vytápění, komínové těleso a trojskla v oknech.

Můžete si tak prohlédnout možnosti čerpání dotací i na váš budoucí dům.

Dřevostavby na klíč s dotací nová zelená úsporám

Kontaktní formulář

logoznak TAAT

© 2022, TAAT Consulting s.r.o
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, je bez předchozího souhlasu TAAT Consulting s.r.o zakázáno.

Provozovna:
Chlumecká 1539
198 00 Praha 14 - Kyje
T: +420 704 903 903
E: info@dum-top.cz