logoznak TAAT

Technické specifikace pro výstavbu dřevostavby

Základy domu
Základová deska s vyrovnáním v terénu parcely, dle již provedeného nivelačního měření.
Spodní stavba
Základové pasy z prostého betonu šířky do 40 cm, horní část základové pasu je vyzděna ze šalovacích tvárnic do tl. 300 mm. Hloubka založení je uvažována 80 cm. Před betonáží je do základových rýh vložen zemnící pásek FeZn 30/4. Prostor mezi základy je zasypán zeminou z výkopu rýh a na tomto podloží je proveden zhutněný násyp ze štěrkodrti do 200 mm. Na takto připraveném podloží je provedena základová deska z betonu C 16/20 tl. do 150 mm, s výstužnou KARI sítí 6/100/100 mm.
Přípojky inženýrských sítí
Přípojky inženýrských sítí (voda, elektřina, kanalizace, plyn) jsou ve standardním provedení výstavby na klíč zakončeny 1 m za půdorysem základové desky.
Hydroizolace a proti radonové opatření
Hydroizolace z modifikovaného asfaltového pásu. Skutečné provedení hydroizolace a radonových proti opatření je realizováno dle předložené zprávy o stanovení radonového indexu objednatelem. Položka opatření při středním či vysokém radonovém indexu je zohledněna v Krycím listu rozpočtu.
Pokud byl Krycí list rozpočtu objednateli předložen před vyhotovením Projektové dokumentace, provede se dopočet podle návrhu projektanta v Projektové dokumentaci na proti radonová opatření. Hydro stěrka v koupelně.
Dům top 007
Tepelná izolace podlahy
Tepelná izolace podlahy z polystyrenu EPS 150 mm, zakrytá PE folií a betonovou podlahou 50 mm, nivelační stěrka a nášlapná vrstva podlahy. V betonové vrstvě uložen topný kabel s čidlem teploty pro digitální termostat topení.
Svislé konstrukce obvodové a fasáda
Omítka šlechtěná (včetně perlinky a lepidla). Zateplený sokl rodinného domu: extrudovaný polystyren 50 mm, povrch: Marmolit. Pokud objednatel vyžaduje na fasádě šambrány v rovině omítky, jsou standardně provedeny v šíři 10 cm.  
Zateplovací systém – polystyren 100 mm, sádrovláknitá deska Fermacell 12,5mm, tepelná izolace z minerální vlny 160mm, nosná konstrukce z KVH (dřevěných hranolů) 160 x 60mm, parotěsná zábrana DEK FOL, spojovací páska parotěsné zábrany AIR STOP, instalační dutina 40×60 mm z dřevěného hranolu, deska Fermacell 12,5 mm.
                                                              
Stropy
Sádrokartonový podhled, parotěsná zábrana DEK FOL, spojovací páska parotěsné zábrany AIR STOP, foukaná minerální izolace 330 mm. Celková tloušťka stropu dřevostavby 340 mm.
Nosná střešní konstrukce
Většinou tvoří střešní konstrukci příhradové vazníky.
Střešní krytina
Sádrokartonový podhled, střešní krytina KM beta Elegant, difusní fólie, střešní okno, komínová lávka, palubkový podhled z palubek 15mm plus 2x nátěr lazurou Sokrates Forte. Celková tloušťka stropu 340 mm. Střešní betonová taška KM Beta. Barvy střešní krytiny, ukázka.
Bleskosvod
Bleskosvod svedený po obvodové stěně domu nebo po okapovém systému s napojením na zemnící pásy FeZn.
Komínové těleso
Komín jedno průduchový, světlý průměr 160 mm, bez ventilační šachty. Nadstřešní část komínu v barvě fasády nebo při kombinaci barev převládající barva fasády.
Základovou deskou přiveden externí přítah venkovního vzduchu. Vedení externího vzduchu z PVC-KG s průměrem 100 mm s vyústěním v podlaze u komínového tělesa. 
Vnitřní příčky
Vnitřní příčky Fermacell -12.5 mm z obou stran, konstrukce KVH hranol, tloušťka příčky 125 mm s výplní minerální vlnou.
Dům top 008
Klempířské prvky
Okapové žlaby, svody, okapnice a systémové prvky. Oplechování vnějších parapetů z polakovaného plechu RAL – v barvě střešní tašky.                                                                                                 
Okna, žaluzie a vnější dveře (vstupní dveře do rodinného domu)
Okna, vstupní dveře, Francouzská okna jednokřídlá nebo dvoukřídlá, otvírání pravého křídla, klika bílá. Kování značky ROTO. 
Okna s trojsklem, profil Gealan 8000, klika bílá vpravo. UW = 0,7. Žaluzie interiérové, bílá barva, instalace v pobytových místnostech. Vozrník dekorací na okna a vstupní dveře.
Interiérové dveře
Dveře do dřevostavy jsou laminované s obložkovou zárubní. Cena dveří do 2.450,-Kč. Kování WB LINE nebo ALUMINIUM LINE. Dvoje dveře do pouzdra ve standardním provedení.
Prosklení interiérových dveří bez doplatku, dle přání objednatele. Dvoje posuvné dveře do pouzdra v ceně domu.  Podívajte se na ukázky interiérových dveří.                         
Nášlapné vrstvy podlah
Obvykle v pokojích plovoucí podlaha, lino nebo koberce. Zádveří, chodba, kuchyně, technická místnost, koupelna, toaleta / dlažba. Veškeré povrchy podlah dle aktuální nabídky, do ceny 350,-Kč/1 m² včetně DPH.
Zakončení podlah: plovoucí podlaha s krycí lištou, koberec a lepený zakončovací pás 50 mm, dlažba zakončená keramickým soklem, PVC – krycí lišta.  Chcete se inspirovat vzorníkem vinylových podlad?                                                                      
Obklady a dlažby
Keramický obklad koupelny a toalety a pásu za kuchyňskou linkou dle aktuální nabídky do 350,-Kč/1 m² včetně DPH, dle výběru spárovací hmota, barva dle výběru.
Výška obkladu v koupelně 2100 mm, na toaletě 1500 mm, kuchyň pruh 600 mm (je nutné počítat s tolerancí výšky obkladů dle vybraného rozměru obkladových prvků).
Obklady a dlažby jsou zhotovitelem objednány v I. jakosti, i přesto je nutné počítat s určitou tolerancí nerovnosti.  Bez tolerance pouze „Kalibrované“ obklady a dlažby / příplatek dle aktuálního ceníku dodavatele.
Při výběru nebo požadavku na keramické rohy, listely, bombáta, mozaiky, vyzdívané poličky, odkládací plochy, zapuštění zrcadla do obkladu / příplatek za práci a materiál. Ukázky návrhů koupelen.
Koupelnový radiátor (žebřík)
Radiátor elektrický KE. Elektrický radiátor o rozměru 450×960 mm. Radiátor je rovný, v bílé barvě, naplněný nemrznoucí směsí do -5°C, opatřený elektrickou topnou tyčí o příkonu 300W, kabelem a vidlicí do zásuvky.
Výmalba interiéru
1x penetrační nátěr, 2x nátěr na Fermacell (stěny) a sádrokarton (stropy), výmalba bílá.
Vnitřní kanalizace
Rozvody z materiálu v dřevostavbě je provedeno PVC-HT, venkovní sifon k pračce a vývody odpadu k myčce a dřezu dle nákresu nebo projektu kuchyně. Kanalizace ležatá z materiálu PVC-KG.
Vnitřní vodovod a ohřev vody
Rozvod vody PPR s izolací potrubí např. Mirelon, ohřev vody bude zajišťovat bojler s kapacitou 125l.
Zařizovací předměty ZTI
Obklady 350,-Kč včetně DPH á 1 m², dlažby 350,-Kč včetně DPH á 1m².
Vana – akrylátová vana 170×70 VIT700, alternativně místo vany – sprchový kout MUS90CRT.
Umyvadlo 55 cm, řada NEO, toaleta, řada NEO. Umývátko na toaletu, řada JIKA – Olymp Deep, rozměr 50x23x16, Pákové baterie řada S-LINE. Toaleta Geberit.
Vytápění rodinného domu
Topení poloakumulační, topným kabelem. Okruhy pro každou místnost zvlášť a digitálními TFT termostaty.
Alternativní vytápění dřevostavby pomocí komínového tělesa, lze vytápět i krbovými kamny či krbem (nejsou součástí dodávky) – viz. Komínové těleso.
Elektroinstalace
Typ: Tango, Neo, Element, Levit nebo Swing „L“ – barvy dle výběru z aktuálního vzorníku.
Elektrorozvaděč plastový bílé barvy, samostatné jištění pro automatickou pračku, myčku a sporák. Vývody pro světla se zakončením s objímkou a žárovkou.
Dále dle nákresu objednatelů (zásuvky a spínače).  Typy spínačů a zásuvek si můžete prohlédnout zde.

Kontaktní formulář

logoznak TAAT

© 2022, TAAT Consulting s.r.o
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, je bez předchozího souhlasu TAAT Consulting s.r.o zakázáno.

Provozovna:
Chlumecká 1539
198 00 Praha 14 - Kyje
T: +420 704 903 903
E: info@dum-top.cz