logoznak TAAT

Vyřízení stavební ohlášky – stavebního povolení

Stavební povolení / stavební ohláška

Nevíte si rady, jak vyřídit ohlášku nebo stavební povolení? Váháte, koho vlastně požádat o vyjádření a souhlasná stanoviska, abyste dosáhli na vytoužený lístek s nápisem stavba povolena?

V současné době je mnohdy velice složité a časově náročné obstarat všechny podklady, které je potřeba odevzdat na příslušný stavební úřad, aby mohl posoudit a schválit váš stavební záměr.

Běžně se jedná v průměru o 30 – 40 vyjádření. Každý z dotčených orgánů má ze zákona vydat vyjádření do třiceti dnů.

Co se ale stane, když třeba jedno vyjádření chybí? Obdržíte od stavebního úřadu výzvu k doplnění. Oslovíte tedy chybějící dotčený orgán a zas čekáte na jeho vyjádření dalších třicet dní.

Mnohdy laik ani neví, jak takové žádosti o vyjádření mají vypadat, co do nich doplnit, vypsat, jak je sestavit a o co vlastně žádat.

Celý proces tak trvá kolem tří až šesti měsíců. Tedy pokud neobdržíte výzvu k doplnění nebo pokud třeba i dotčený orgán nepožaduje od vás také nějaké doplnění apod.

Určitě je lepší ušetřit si čas a přenechat vyřízení celého procesu na nás.

Více k tomuto tématu můžete přejít na naše externí webové stránky, kde se seznámíte, jak nám předat podklady a zabývat se třeba svou prací nebo koníčky.


Přejít na web stavební ohláška.

Vyřízení ohlášky na dům

Kontaktní formulář

logoznak TAAT

© 2022, TAAT Consulting s.r.o
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, je bez předchozího souhlasu TAAT Consulting s.r.o zakázáno.

Provozovna:
Chlumecká 1539
198 00 Praha 14 - Kyje
T: +420 704 903 903
E: info@dum-top.cz