logoznak TAAT

Bungalovy a jejich přednosti

Pro stavbu bungalovu se obvykle a nejčastěji rozhodují starší lidé a rodiny s malými dětmi. Pro obě tyto skupiny je totiž problematické neustále zdolávat schody a také hlídat děti, aby si na schodišti neublížily či nevypadly z okna v podkroví či patře.

Bungalovy se dají snadno zařídit jako domy bezbariérové, jsou tedy vhodné i pro osoby na vozíčku či pro osoby s jinak sníženou pohyblivostí.

Bezkonkurenční výhodou Bungalovu je to, že v podstatě jakákoli obytná místnost může mít přímý vstup na zahradu. Prezentované projekty Bungalovů a jejich požadované úpravy, tak umožní budoucím majitelům vyjít třeba z postele přímo na zahradu, z obývacího pokoje či pracovny přímo na terasu apod.

Každému vlastníkovi Bungalovu je dopřáno žít společně s jeho zahradou.

Bungalov s terasou

U bydlení v Bungalovu máte z každé místnosti přímý kontakt se svým pozemkem. Využíváte na 100 % jak obytnou plochu dřevostavby, tak i zahradu a každý její metr. Proto je zvýšený zájem investorů právě u Bungalovů. Taková volba má i další kladné výhody, se kterými se hned seznámíme.

Dnešní doba a ekonomická situace vede budoucího investora – majitele domu k zamyšlení jaký typ rodinného domu zvolit, aby investice do výstavby byla únosná k daným finančním možnostem a aby provoz rodinného domu byl s minimálními náklady.

Pryč jsou doby, kdy se stavěli dvougenerační rodinné domy, bez tepelných izolací, bez ohledu na spotřebu vytápění, na údržbu domu a jeho náklady celkový provoz. Trendem dnešní doby je bydlet komfortně a pohodlně, bez zbytečných a nevyužitých prostor, s důrazem na minimální spotřebu stále se zdražujících energií.

Bungalovy na klíč

Bungalovy svými dispozicemi umožňují udělat jen pár kroků mezi jednotlivými místnostmi. Úklid v přízemním rodinném domě zvládnete mnohem snadněji a rychleji.

Bungalovy umožňují svými dispozicemi a celkovým uspořádáním plně využít místnosti a kompletně veškerou obytnou plochu bez nevyužitých, zbytečných a prázdných míst. Žádné úkosy střešních podhledů, žádná nevyužitá místa pod schodištěm apod. Sezónní věci pohodlně umístíte do půdního prostoru.

Jako nezbytnou součást každé dřevostavby na klíč je i alternativní zdroj tepla – komín pro napojení na krb nebo krbová kamna. To platí především pro výstavbu Bungalovů. Nakonec, komín jako takový, je pro Bungalovy typickou součástí po celou jejich historii.

Další TOP pro bungalovy

Komínové těleso je ve standardu každého rodinného domu. Ať už topíte elektřinou nebo plynovým kotlem, ve chvíli, kdy vypadne dodávka elektřiny, jste po celou dobu výpadku bez možnosti tepla. Fungování obou druhů kotlů je podmíněno elektrickým čerpadlem, které rozhání ohřátou vodu do celého topného systému.

V takovém případě není nic snazšího než zatopit v krbu nebo krbových kamnech a získat teplo a pohodu v Bungalovu pro celý dům. Ale hlavní důvod, proč mít krb nebo krbová kamna je příjemné a pohodové posezení třeba za zimních večerů.

Do dřevostavby si pořídíte krbová kamna s menším výkonem, stavbu vyhřejí během chvilky a je zbytečné kupovat dražší krbová kamna s velkým výkonem, který nikdy nevyužijete. Bungalovy díky tomu, že se jedná o přízemní tedy jednopodlažní stavby tímto způsobem vytopíte zcela pohodlně.

Bungalov se zelenou střechouPro Bungalovy a dřevostavby všeobecně platí, že díky technologii z přírodních a zdravotně nezávadných materiálů mají velký potenciál pro umístění izolací a díky tomu mají malou štíhlost stěn, která při výstavbě umožní využít větší obytný prostor. Díky štíhlosti obvodových stěn tak získáte (oproti zděným stavbám) navíc prostornou šatnu, dětský pokoj, pracovnu nebo si o metry navíc můžete zvětšit obývací pokoj či jinou místnost v domě.

Bungalovy jsou vhodným uspořádáním jednotlivých místností a oken dobře prosvětleny denním světlem. Správná volba oken je další bonus, kdy jsou již ve standardu dodávána stavebními firmami trojskla do všech oken dřevostavby. Tím je zvýšena izolace prostupu tepla či mrazu. Volba optimální velikosti okna dá Bungalovu navíc správný a pěkný vzhled.

Bungalov a jeho velikost, zde je třeba zohlednit předpokládaný počet osob, který bude v domě bydlet. Zamyslet se nad uspořádáním místností, klidovou a společenskou částí domu, aby bydlení bylo pohodlné pro všechny členy rodiny.

Jednou z dalších předností, kterou bezesporu Bungalovy mají, je že s přibývajícím věkem začnete uvažovat o méně namáhavém pohybu po celém rodinném domě. V tuto chvíli si dobře uvědomíte, jak jsou Bungalovy v tomto směru naprosto bezkonkurenčním typem bydlení. Žádné schody, žádné překážky. Nezapomínejme na fakt, že se jedná o stavbu a investici na celý život. Je tedy nadmíru dobré cítit se v dřevostavbě co nejlépe, šťastně a spokojeně.

Bungalovy jsou v posledních letech jedny z nejoblíbenějších staveb rodinných domů na klíč. Tvar bungalovu je ponejvíce čtvercového nebo obdélníkového půdorysu, ale setkáváme se i s jinými půdorysnými tvary např. do „L“ do „T“.

Zrcadlové provedení půdorysného tvaru, které je při výstavbě poptáváno spíše výjimečně, je vlastně dvougenerační dispozice Bungalovu včetně dvojího sociálního zázemí, dvou vstupů do domu.

Setkáváme se spíš s projekty, kdy je dispozičně v Bungalovu oddělena např. garsoniéra s vlastním sociálním zařízením (pro rodiče investorů nebo i odrostlejšího potomka) s jedním společným vchodem, kdy chodba rozděluje dispozici na dvě bytové jednotky v domě. Soužití je tak pro mnohé investory optimálním řešením, to je třeba zohlednit již ve fázi projektu rodinného domu.

Uspořádání místností v Bungalovech je prováděno s důrazem na účelnost členění a využití prostoru, dispozičně obsahuje vždy obývací pokoj, ložnici, jídelnu s kuchyní, zádveří, chodbu, sociální zařízení. Samozřejmě v projektech najdete i terasy, pracovny, technické místnosti, komory, šatny, úložné prostory.

Atypické a kreativní navržení projektu Bungalovu skýtá nespočet variant a možností a je tak možné uspokojit každého investora.

Vstup do Bungalovu může být bez problému řešen jako bezbariérový (nájezdová rampa místo schodů ke vstupním dveřím rodinného domu), větší plochy s ohledem na pohyb vozíku a další.

Bungalovy stavěné moderními technologiemi mají především vysokou pevnost, dobrou zvukovou a tepelnou izolaci. Bungalovy leze doporučit jako velmi výhodnou variantu dřevostavby jak cenově, tak i jako účelné a pohodlné bydlení.

Kontaktní formulář

logoznak TAAT

© 2022, TAAT Consulting s.r.o
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, je bez předchozího souhlasu TAAT Consulting s.r.o zakázáno.

Provozovna:
Chlumecká 1539
198 00 Praha 14 - Kyje
T: +420 704 903 903
E: info@dum-top.cz